Životopisné drama z romantickými prvky od známého českého režiséra Filipa Renče a scénáristy Ivana Hubače, se do kin na filmová plátna vydalo poprvé v lednu.
Hlavním námětem je bývalá česká herečka Lída Baarová, která byla poprvé v roce 1934 pozvána do berlínských filmových ateliérů, které se jmenovaly Babelsberg a byly považovány ze evropský Hollywood. I přesto, že měla počáteční potíže, tak nakonec oslnila davy fanoušků nejen po celém Německu.
V časopisech i novinách se objevuje na titulní stranách a je považována za jednu z nejkrásnějších evropských žen. Svou náklonnost jí projevuje i známý a bohatý Gustav Fröhlich, což je tehdejší idol německých žen. Zanedlouho se stávají milenci a svůj obdiv neskrývá ani Hitler, který ji proto pozve na návštěvu do Říšského kancléřství. Těmito všemi okolnostmi narůstá její popularita.
Zanedlouho se s Gustavem nastěhují do moderní vily na prestižní berlínské adrese, ale netuší, že jejich sousedem je mocný a obávaný ministr propagandy, který se jmenuje Goebbelse. Tento muž je k sobě začne zvát na večírky a pomalu začíná svádět Lídu tahat do svých „milostných pastí“ a Gustav samozřejmě začíná žárlit. Po krátké době ji vyžene z domu a Goebbelse ji s otevřenou náručí přijímá. Je rozhodnutý, že se chce kvůli ní vzdát všeho co má. Lída odmítá nabídku od Hollywoodu a zůstává s ním v Berlíně, jenže to je obrovská chyba, protože po nějaké době, díky prosbě Goebbelsovi manželky, na něj Hitler vyvíjí nátlak, po kterém se Goebbels vzdává lásky k Lídě.
Lída se stává rázem štvanou zvěří a dostává zákaz hraní v německých filmech, ale nesmí opustit Říši, která se pro ni stává tzv. domácím vězením. Ale jednoho večera, během Křišťálové noci v roce 1938, se jí podaří uprchnout zpět do své rodné vlasti. Zde natočí ještě několik úspěšných filmů. Po začátku okupace musí před nacisty opět prchat ze země. Po konci války se opět vrací do země, kde na ni však čeká peklo.