Film Normální autistický film ke stažení zdarma

Do kin vstoupí v první polovině letošního listopadu, přesněji 10. 11. 2016, nový dokumentární film od režiséra a scénáristy Miroslava Janka. Kameramanem filmu je také zmiňovaný Miroslav Janek.

Hlavním hrdinou je upřímný, přemýšlivý Lukáš, který má zajímavý smysl pro humor, miluje filmy a také píše vlastní scénáře. Je zde také Denis, což je zase klavírní virtuos, který dokáže zahrát velice složité skladby vážné hudby. Mimo to je také velice inteligentní a sečtělý. Zbožňuje malého prince a proto se k němu stále vrací.

Další postavou je Majda, která ráda rapuje a ničeho se nebojí. Ve svých textech ukazuje okolní svět takový, jaký je. Marjamka zase dokáže vyprávět dlouhé příběhy i v angličtině a má neúnavného brášku Ahmeda, který je velice přátelský.

Je zde pět obdivuhodných a nadaných dětí, který společnost dala nelichotivou nálepku “autista”. Miroslav Janek nás tímto filmu nabádá k tomu, abychom autismus nebrali jako lékařskou diagnózu, ale pokusili jsme se mu více porozumět, jako fascinujícímu, i když někdy velice složitému, myšlení.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *