Film Zkáza krásou ke stažení zdarma

Hlavní hrdinkou tohoto dokumentárního filmu je jedna velmi zajímavá žena, která se jmenuje Lída Baarová a ve své době byla velmi krásnou a atraktivní ženou, což byl její dar i zkáza dohromady. Velmi rychle se dostala na vrchol herectví a uznání. Také si dokázala podmanit spoustu mužů v její době, což se pochopitelně spoustě lidí nelíbilo.

Měla vztah s ministrem říšské propagandy, který se jmenoval Joseph Goebbels. Tento mocný muž z ní velmi rychle učinil národního nepřítele. Bylo na ni velmi rychle poukazováno, jako na symbol kolaboranství.

Celý dokumentární snímek sestavila Helena Třeštíková, která se s Lídou setkala v jejím zahraničním exilu a natočila s ní poutavý rozhovor. Byla to zpověď, která se skládala z její kariéry, kdy byla milovanou a postupně zatracovanou hvězdou. Dokument je netradiční také tím, že je doplněn o unikátní záběry z několika předních evropských archivů, které běží na pozadí a také se zde ukázaly ukázky několika známých Lídiných děl.

Příběh sebedestruktivní lovestory nese stopy po antické tragédii a je fatálně  spjat s pochmurnými evropskými dějinami v hrůzném období 2. světové války.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *